Rabarbra og økologisk gris og lam

Det har vært en kald vår og det gror sakte i åkeren. Men det gror og vi sender ut høstemelding fra åkeren så snart der er noe å høste.

Rabarbra

Rabarbraen hos Bente Bråthen er høstet men der er fremdeles rabarbra å høste hos gartner Endre Løwe, så har du lyst på rabarbra kan du høste i hagen til Endre på Trymsveg 2 i Porsgrunn.
Rabarbraen er plassert forbi carporten, ikke langt fra drivhuset i andre enden av tomta når man går inn innkjørselen. Mest rabarbra er det hos naboen, tvers over gjerdet for drivhuset. Den kan også høstes!
Har du tidlige grønnsaker i hagen, du vil dele? Send en epost til daglig leder, Anna Sofie Willumsen, så vil hun formidle videre – eller ta det med på dugnad og del ut godsakene der.

Økoligisk gris og lam fra Lislau Gård

Å være andelshaver gir deg nå mulighet til å få kjøpt lokalmat fra andre lokale produsenter av økologiske produkter.

Lislau gård i Sannidal driver økologisk med fokus på dyrevelferd og miljøvern.
Ta en titt på Facebooksiden deres hvis du vil se noen fine bilder fra dagliglivet på gården.
https://www.facebook.com/lislau?fref=ts

De sender villsau til fjells i sommer.
De tar nå imot bestilling på slakt av økologisk villsau og -lam. De leverer dyr til slakter Jens Eide i Lillesand. Det betyr kort transport for dyra. De har også 17 økogriser, og har muligens de første slakteklare i august. De slaktes også hos Jens Eide.

De kan dele opp etter ønsker, i hel halv eller diverse smådeler, som lår, koteletter, bog osv.
De deler opp etter ønsker eller selger ferdige pakker med variert innhold fra kjøttdeig til koteletter, lår m.m.

Som andelhaver har du fått tilsendt en epost med bestillingsskjema. Hvis du ikke har mottatt epost, kan det være fordi:

  • du har fått ny epostadresse?
    Send en epost til daglig leder Anna Sofie Willumsen asw@drodleriet.no så får vi rettet i medlemsregistret.
  • du har glemt å betale din andel?
    skynd deg å betal, så får du bestillings skjemaet asap!

Har du lyst til å bli andelshaver og få tilgang til bestilling hos andre lokale produsenter? Bestill din andel på Bli andelshaver

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s